Apple iPhone 11 Güncelleme

0
120

Apple iPhone 11 Güncelleme
Apple’ ın yeni gözdesi İPhone 11 alışıldığının dışında yaptığı yeni tasarımıyla kullanıcılarını şaşırtmaya geliyor. 3 adet kameraya sahip olan yeni modelde, birinci kamera geniş açı ikinci kamera ultra geniş açı ve üçüncü kamera yakınlaştırma olmakla beraber çözünürlükler 12 MP + 12 MP + 12 MP olarak tasarlanmıştır. İPhone bir önceki modellerine nazaran yeni modelinde ön kamera çözünürlüğünü 7 MP’den 12 MP’e çıkararak kullanıcılarına profesyonel bir kamera deneyimi sunuyor. Tabi ki gönüllerde taht kuran Apple, kamerasını geliştirirken kameraya bağlı diğer özelliklerini geliştirmeyi aksatmıyor. Face ID sensörü geniş açı kilidiyle açılacak kadar gelişim göstererek tepki verme süresini artırmıştır. Lakin bu hızının yanında daha güvenli giriş sağlamaktadır.
Apple ürününlerinin işlemcilerini üreten TSMC, iPhone serisinin yeni ürününde kullanmak için A13 chipsetini üretmiştir. Bu chipset sayesinde benzersiz bir deneyim yaşatmayı amaçlayan Apple, RAM kapasitesini 4 GB’a çıkararak telefonun performansını zorlayan işlemlerde kesintisiz bir deneyim yaşatmaktadır. 6.1 inç ekran boyu, 1792×828 ekran çözünürlüğüne sahip olan iPhone 11 kusursuz bir ekran deneyimi yaşatmayı amaçlamaktadır. 3110 mAh bataryası ile kesintisiz bir kullanım sunmayı amaçlayan Apple, kablosuz şarj desteğiyle de bu amacını desteklemektedir. Bunların yanına Lightning kablosu ve USB-C girişi de sunulmaktadır.

Apple iPhone 11 Güncelleme Nasıl Yapılır yada Güncelleme için neler yapmak gerekiyor onları görelim
– Apple iPhone 11 Güncelleme için itunes programını kullanabilirsiniz ve hızlı bir güncelleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
– Diğer bir güncelleme işlemi ise cihaz üzerinden Wifi üzerinden yapılan güncelleme işlemidir. Wifi üzerinden güncelleme işlemi biraz sıkıntılı olabilir ve depolama alanına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Not : Hangi yedekleme işlemine başlarsanız başlayın yada hangi cihazı kullanırsanız kullanın mutlaka yedekleme işleminden önce cihazda bulunan tüm bilgilerinizi yedekleyiniz. Aksi halde oluşabilecek bir sorundan bilgilerinizi kaybedebilirsiniz.

İtunes ile İphone XR Yedekleme

– İOS cihazınızı yani İphone 11 cihazınızı data kablosunuz ile bilgisayarınıza bağlayınız. Daha sonra ise bağlantı için gerekli driver tanıma işlemi başlayacaktır. Kısa süre sonra tanıma işlemi bitecektir. Bu tanıma işleminden sonra ise Güven ve Güvenme şeklinde uyarı çıkacaktır. Güven seçeneğini seçerek işleme devam edebilirsiniz.

Daha sonra ise İndir dedikten sonra güncelleme işlemi için gerekli yazılım sürümünü indirmeye başlayacaktır. Bu güncelleme işleminden sonra Apple şifrenizi sorabilir ve mutlaka aklınızda olmalıdır..

Wifi üzerinden İphone 11 Güncelleme
Aslında wifi üzerinden değil internet üzerinden diyebiliriz bu güncelleme işlemine.. Wifi üzerinden olarak yazmamızın sebebi kota durumuna göre olarak söyleyebiliriz. Bazı güncellemeler 800-900 MB olduğu için operatörünüz üzerinden kullandığınız internet paketinde sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlar için ise Wifi bağlantısı en garanti yöntem olarak söyleyebiliriz.

– Aygıtınızı güç kaynağına takın ve Wi-Fi ile internete bağlanın.
– Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye dokunun.

– İndir ve Yükle dedikten sonra internet hızınıza göre güncelleme dosyasını telefonunuza indirilecektir. İndirme işleminden sonra ise sizin yapacağınız işlem İndir ve Yükle olacaktır. Bu işlem biraz uzun sürebilir ve işlem sırasında cihaza müdahale etmeyiniz.

Not : Hangi yedekleme işlemine başlarsanız başlayın yada hangi cihazı kullanırsanız kullanın mutlaka yedekleme işleminden önce cihazda bulunan tüm bilgilerinizi yedekleyiniz. Aksi halde oluşabilecek bir sorundan bilgilerinizi kaybedebilirsiniz.

Önceki İçerikHuawei P10 Plus Android Güncelleme
Sonraki İçerikHuawei Y9 Prime 2019 Android Güncelleme
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments