Samsung Galaxy A8+ Android Güncelleme

3
2252

Samsung Galaxy A8+ Android Güncelleme
Samsung firmasının son olarak piyasaya sürdüğü ve kullanıcıları tarafından büyük beğeni toplayan cihazlarından biriside Samsung Galaxy A8+ modeli oldu. Cihaz piyasada Samsung Galaxy A8 Plus 2018 olarak bulunuyor. Cihaz piyasada 64 GB, 6 GB RAM or 32 GB, 4 GB RAM modelleri ile karşımıza geliyor yani 2 farklı model olarak çıktı. Genel olarak özelikleri bakımından diğer modellere göre gayet iyi bir cihaz diyebiliriz. Özellikle 64 GB olan modeli üstün özellikleri ile karşımıza geliyor.

Samsung Galaxy A8+ Android Oreo Yazılım Güncelleme

Android cihazlar için yazılım güncelleme yapabilmek için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Güncelleme işlemi için size gerekli olan en önemli ihtiyaç ise internet bağlantısıdır.
– Mobil İnternet
– Wifi ile Güncelleme

Not : Güncelleme işlemine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar ise aşağıdaki gibi sıralıdır.
– Güncelleme öncesi mutlaka cihazın şarj durumunun en az yüzde 50 olarak bulunması gerekmektedir. Aksi halde güncelleme sırasında cihaz kapanırsa sorun çıkabilir.
– Diğer bir durum ise depolama alanıdır. Cihazda yeterli depolama alanı bulunmuyorsa hata alabilirsiniz ve cihazdaki bulunan bilgilerinizi silinebilir.
– Güncellemeye başlamadan önce mutlaka cihaz üzerinde bulunan bilgilerinizi isterse programla istersenizde programsız olarak yedekleme yapmanız gerekmektedir.

Android Güncelleme İndirme

– İlk olarak cihazdan Menü bölümüne giriş yapınız. Daha sonra Ayarlar bölümüne ve Telefon Hakkında bölümüne geliniz. Buradan Yazılım Güncelleme bölümüne göreceksiniz. Son olarak Güncelle seçeneğine giriş yaparak güncellemeyi indirmesini bekleyiniz. Bu indirme işlemi otomatik olarak başlayacak ve devam edecektir.

Android Güncelleme Kurulum

– Android güncelleme yazılımı telefonunuza indirdikten sonra işlemin tamamlanabilmesi için yapmanız gereken Kur olarak dokunmalısınız..
– Telefonunuz kısa süre sonra kapanacaktır ve ekranda güncellemeye ait android logosu gelecektir.
– Telefonunuzda mutlaka şarjın olması ve yeterli alanın olması gerekmektedir.
İşlem tamamlandığı zaman telefonunuz yeniden başlayacaktır. Eğer telefonunuzun bir yedeğini aldıysanız sıfırlama yapabilir ve daha stabil hale getirebilirsiniz.

Güncelleme işlemi ne işe yarar ve neler değişir

Güncelleme genel olarak sistem üzerinde bazı yenilikler yada eksik olan durumları iyileştirme olarak karşımıza gelebilir. Özellikle güvenlik güncellemeleri ise tam olarak iyileştirmeler üzerine yapılmaktadır. Hatalar ve zararlı durumların dışında ise performans olarak da cihazınız en iyi duruma getirilir ve güncelleştirmeler cihazınızı daha iyi hale getirecektir.

Önceki İçerikSamsung Galaxy J2 Pro Android Güncelleme
Sonraki İçerikSamsung Galaxy A8 Android Güncelleme
Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kemal

A8 plus kullanicisiyim güncellemeleri sık sık kontrol ediyorum oreo güncellemesi hala gelmedi ne zaman gelecek bi bilginiz varmı cvp verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Eren

iyide a7 (2017) falan geldi oreo güncellemesi bu telefon 2018 de cikmis daha oreo gelecek bu nasil is anlamadimki