Samsung Galaxy Fold Android Güncelleme

0
56

Samsung Galaxy Fold Android Güncelleme
Android işletim sistemlerinde belirli zamanlarda firmaların ürettiği cihazlar için yazılım güncellemeleri yayınlanmaktadır. Bu güncellemeler ile cihazların performans ve güvenlik ilaveleri cihazın daha stabil bir hale gelmesini sağlamaktadır. Samsung firması ise çok fazla cihaz sayısına sahip olduğu için güncellemeri geç gelmesi ve sadece ülke sıralaması olarak söyleyebiliriz. Son olarak ise Samsung firması yeni cihazları için Android 8.0 ve Android 9.0 sürümlerini hazırladı ve yüksek model cihazları için Android 8.0 güncellemesini yayınladı. Note 9 ve Galaxy S9 gibi cihazları için Android 9.0 Pie güncellemesi için gün sayıyor.

Samsung Galaxy J4 Core modeli için ise android 8.0 güncellemesi mevcut ve güncelleme yapabilirsiniz. Güncelleme yapabilmek için ise vereceğimiz bilgileri uygulayarak kısa bir şekilde yazılım güncelleme işlemini yapabilir ve cihazınızda yeni yazılımı kullanabilirsiniz..

Güncelleme işlemine başlamadan önce bazı işlemleri yapmanızda fayda var diyebiliriz. Bunlardan ilk olanı cihazı üzerinde bulunan bilgilerinizi mutlaka güvenilir ve sağlam bir yere yedeklemek olmalıdır. Bu işlemi data kablosu yardımıyla bilgisayara yada cloud sistemlere hızlı ve basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Android cihazlar için yazılım güncelleme yapabilmek için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Güncelleme işlemi için size gerekli olan en önemli ihtiyaç ise internet bağlantısıdır.
– Mobil İnternet
– Wifi ile Güncelleme

Not : Güncelleme işlemine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar ise aşağıdaki gibi sıralıdır.
– Güncelleme öncesi mutlaka cihazın şarj durumunun en az yüzde 50 olarak bulunması gerekmektedir. Aksi halde güncelleme sırasında cihaz kapanırsa sorun çıkabilir.
– Diğer bir durum ise depolama alanıdır. Cihazda yeterli depolama alanı bulunmuyorsa hata alabilirsiniz ve cihazdaki bulunan bilgilerinizi silinebilir.
– Güncellemeye başlamadan önce mutlaka cihaz üzerinde bulunan bilgilerinizi isterse programla istersenizde programsız olarak yedekleme yapmanız gerekmektedir.

Samsung Galaxy Fold Güncelleme – Galaxy Fold Güncelleme
– Cihaz üzerinde ilk olarak güncelleme işlemi için cihazda bulunan bilgilerinizi yedekleyiniz. Yedekleme işlemininden sonra cihazda yeterli alanın olup olmadığınız kontrol ediniz.
– Cihaz üzerinde kullandığınız Gmail hesabınızı telefonunuzdan kaldırınız. Bu işlemi Hesaplar bölümünden yapabilirsiniz.
– Ayarlar bölümüne giriniz.
– Ayarlar bölümünden Sistem güncellemeleri > Güncellemeleri denetle bölümüne geliniz ve gelen hangi güncelleme varsa işleme devam ediniz.
– İndirme işlemi bittikten sonra yükleme işlemine başlayınız. İşlem bittikten sonra cihaz kapanıp açılacaktır. Eğer işlemleri yaparken sorun olmasa kısa süre cihaz açılacaktır ve Güncelleme işlemi bitmiş olacaktır.

Güncelleme işlemi ne işe yarar ve neler değişir

Güncelleme genel olarak sistem üzerinde bazı yenilikler yada eksik olan durumları iyileştirme olarak karşımıza gelebilir. Özellikle güvenlik güncellemeleri ise tam olarak iyileştirmeler üzerine yapılmaktadır. Hatalar ve zararlı durumların dışında ise performans olarak da cihazınız en iyi duruma getirilir ve güncelleştirmeler cihazınızı daha iyi hale getirecektir.

Önceki İçerikHuawei P20 Lite Android Güncelleme
Sonraki İçerikSamsung Galaxy A10 Android Güncelleme
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments