Samsung Galaxy J7 Prime Android Güncelleme

10
8248

Samsung Galaxy J7 Prime Güncelleme
Heralde son zamanlarda en çok satan samsung modellerinin arasında J7 Prime modeli girdi dersek hatalı birşey söylemiş olmayız. Özellike J7 2015 modelinden sonra birçok J7 serisi olarak karşımıza geldi. Bu cihazlardan en çok satan modeli ise J7 Prime olarak karşımıza geldi. J7 Prime modeli son olarak Android 7.0 (Nougat) güncellemesi son güncellemeden bir önceki güncellemeyi aldı be kullanıcılarını memnun etti. Güncelleme sonrası bazı kullanıcıların yaşadığı sorunlarda oldu. Bunlar genel olarak uygulama hataları karşımıza geldi. Eğer sizde aşağıdaki güncelleme işlemi yaptıktan sonra uygulama hataları alıyorsanız cihazınızı yedekleyiniz ve daha sonra Ayarlar bölümünden sıfırlama yapınız.

Samsung Galaxy J7 Prime Yazılım Güncelleme

Android cihazlar için yazılım güncelleme yapabilmek için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Güncelleme işlemi için size gerekli olan en önemli ihtiyaç ise internet bağlantısıdır.
– Mobil İnternet
– Wifi ile Güncelleme

Not : Güncelleme işlemine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar ise aşağıdaki gibi sıralıdır.
– Güncelleme öncesi mutlaka cihazın şarj durumunun en az yüzde 50 olarak bulunması gerekmektedir. Aksi halde güncelleme sırasında cihaz kapanırsa sorun çıkabilir.
– Diğer bir durum ise depolama alanıdır. Cihazda yeterli depolama alanı bulunmuyorsa hata alabilirsiniz ve cihazdaki bulunan bilgilerinizi silinebilir.
– Güncellemeye başlamadan önce mutlaka cihaz üzerinde bulunan bilgilerinizi isterse programla istersenizde programsız olarak yedekleme yapmanız gerekmektedir.

Android Güncelleme İndirme

– İlk olarak cihazdan Menü bölümüne giriş yapınız. Daha sonra Ayarlar bölümüne ve Telefon Hakkında bölümüne geliniz. Buradan Yazılım Güncelleme bölümüne göreceksiniz. Son olarak Güncelle seçeneğine giriş yaparak güncellemeyi indirmesini bekleyiniz. Bu indirme işlemi otomatik olarak başlayacak ve devam edecektir.

Android Güncelleme Kurulum

– Android güncelleme yazılımı telefonunuza indirdikten sonra işlemin tamamlanabilmesi için yapmanız gereken Kur olarak dokunmalısınız..
– Telefonunuz kısa süre sonra kapanacaktır ve ekranda güncellemeye ait android logosu gelecektir.
– Telefonunuzda mutlaka şarjın olması ve yeterli alanın olması gerekmektedir.
İşlem tamamlandığı zaman telefonunuz yeniden başlayacaktır. Eğer telefonunuzun bir yedeğini aldıysanız sıfırlama yapabilir ve daha stabil hale getirebilirsiniz.

Güncelleme işlemi ne işe yarar ve neler değişir

Güncelleme genel olarak sistem üzerinde bazı yenilikler yada eksik olan durumları iyileştirme olarak karşımıza gelebilir. Özellikle güvenlik güncellemeleri ise tam olarak iyileştirmeler üzerine yapılmaktadır. Hatalar ve zararlı durumların dışında ise performans olarak da cihazınız en iyi duruma getirilir ve güncelleştirmeler cihazınızı daha iyi hale getirecektir.

Önceki İçerikSamsung Galaxy J2 2017 Android Güncelleme
Sonraki İçerikTurkcell T80 Android Güncelleme
Subscribe
Bildir
guest

10 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Yasin

2017 temmuz ayında aldım halen güncelleme gelmedi be .

Yasin

2017 temmuz ayında aldım halen güncelleme gelmedi be ..

Musti

Guncelleme gelse ne olacak ki? Garantin suren bittimi basliyor arizalar.

given

teşekkürler

Halil

Suanki kullandigim surum cok kötü yeni durum gelsin lütfen

Esma

Telefonum orjinal olmasına rağmen bana şu son güncelleme gelmedi çok istiyorum gelmesini gelmiyor 18 kasım doğum günüm lütfen 18 kasımda gel bana doğum günü hediyesi ol.

sinan

Teşekkürler

arkan

Teşekkürler

Abduraim

J7.prime.2017 kapandı servise gitdim açtı tekrar kapandı program çöküş diyorlar nasıl çözebiliriz

etkin

Teşekkür ederim…