Samsung Galaxy M30s Android Güncelleme

0
768

M30s Güncelleme – Galaxy M30s Android Güncelleme
Samsung Galaxy S serisi cep telefonu hız, performans ve şık tasarımı bir arada sunuyor. Teknolojik özelliklerle harmanlanan ürün kolay ve etkili kullanım sağlayan donanım ve yazılımlarla gücüne güç katıyor, hem markaya özgü teknolojilerden beslenmesi hem de yeni nesil donanım birimlerini içermesi dolayısıyla kendi segmenti içerisinde bir adım öne çıkıyor. Samsung Galaxy S 64 GB modelleri bir telefondan fazlasını vadediyor. Arama yapma ya da mesaj göndermenin yanı sıra film izleme, internette gezinme, oyun oynama, işsel veriler üzerinde çalışma, uygulamalar yükleme, sosyal medya platformlarını kullanma, kaliteli fotoğraflar çekme, resim/video düzenleme de dahil pek çok iş ve işlem yapılabiliyor. Üstelik tüm bunlar hızlı ve etkili biçimde yapıldığından kullanıcı tüm süreçten keyif alıyor. Örneğin 6.4 inç ekran ve yüksek çözünürlük sayesinde kaliteli görsel içerikler geniş ekranda izleniyor, yüksek batarya kapasitesi şarj gereksinimini azaltarak daha özgür bir kullanım alanı sunuyor. 

Samsung Cep Telefonunun Donanım Özellikleri

  • Ekran Boyutu: 6.4 inç
  • Ekran Çözünürlüğü: 1080 x 2340 piksel FHD+
  • Batarya Kapasitesi: 6000 mAh
  • Kamera Çözünürlüğü: 48 MP
  • Ön Kamera Çözünürlüğü: 16 MP
  • İşletim Sistemi: Android 9.0 Pie

Güncelleme işlemine başlamadan önce bazı işlemleri yapmanızda fayda var diyebiliriz. Bunlardan ilk olanı cihazı üzerinde bulunan bilgilerinizi mutlaka güvenilir ve sağlam bir yere yedeklemek olmalıdır. Bu işlemi data kablosu yardımıyla bilgisayara yada cloud sistemlere hızlı ve basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Android cihazlar için yazılım güncelleme yapabilmek için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Güncelleme işlemi için size gerekli olan en önemli ihtiyaç ise internet bağlantısıdır.
– Mobil İnternet
– Wifi ile Güncelleme

Not : Güncelleme işlemine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar ise aşağıdaki gibi sıralıdır.
– Güncelleme öncesi mutlaka cihazın şarj durumunun en az yüzde 50 olarak bulunması gerekmektedir. Aksi halde güncelleme sırasında cihaz kapanırsa sorun çıkabilir.
– Diğer bir durum ise depolama alanıdır. Cihazda yeterli depolama alanı bulunmuyorsa hata alabilirsiniz ve cihazdaki bulunan bilgilerinizi silinebilir.
– Güncellemeye başlamadan önce mutlaka cihaz üzerinde bulunan bilgilerinizi isterse programla istersenizde programsız olarak yedekleme yapmanız gerekmektedir.

Samsung Galaxy M30s Güncelleme – Galaxy A51 Güncelleme
– Cihaz üzerinde ilk olarak güncelleme işlemi için cihazda bulunan bilgilerinizi yedekleyiniz. Yedekleme işlemininden sonra cihazda yeterli alanın olup olmadığınız kontrol ediniz.
– Cihaz üzerinde kullandığınız Gmail hesabınızı telefonunuzdan kaldırınız. Bu işlemi Hesaplar bölümünden yapabilirsiniz.
– Ayarlar bölümüne giriniz.
– Ayarlar bölümünden Sistem güncellemeleri > Güncellemeleri denetle bölümüne geliniz ve gelen hangi güncelleme varsa işleme devam ediniz.
– İndirme işlemi bittikten sonra yükleme işlemine başlayınız. İşlem bittikten sonra cihaz kapanıp açılacaktır. Eğer işlemleri yaparken sorun olmasa kısa süre cihaz açılacaktır ve Güncelleme işlemi bitmiş olacaktır.

Güncelleme işlemi ne işe yarar ve neler değişir

Güncelleme genel olarak sistem üzerinde bazı yenilikler yada eksik olan durumları iyileştirme olarak karşımıza gelebilir. Özellikle güvenlik güncellemeleri ise tam olarak iyileştirmeler üzerine yapılmaktadır. Hatalar ve zararlı durumların dışında ise performans olarak da cihazınız en iyi duruma getirilir ve güncelleştirmeler cihazınızı daha iyi hale getirecektir.

Önceki İçerikCasper VIA S Android Güncelleme
Sonraki İçerikSamsung Galaxy A9 2018 Android Güncelleme
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments