Turkcell T40 Android Güncelleme

0
4208

Turkcell T40 Android Güncelleme
Turkcell firmasının ilk modellerinden olan Turkcell T40 işletim sistemi olarak android işletim sistemi kullanmaktadır. Android işletim sistemine ait akıllı telefonlarda marka ve modele göre güncellemeler ve yazılımsal düzenlemeler gelmektedir. Tabi bu Turkcell T40 modeli için artık geçerli değildir. Turkcell T40 modeli çıktıktan kısa süre sonra farklı bir güncelleme almayarak yerini tarih sayfalarında aldı ve artık çokda kullanılmayan bir model olarak görülmektedir. Bizde sizler için Turkcell T40 modeli cihazınız varsa halen güncelleme yapmak istiyorsanız nasıl yapılacağınız anlatmak istiyoruz.

Güncelleme Öncesi Yapılması Gerekenler

* Güncelleme öncesi cihazınızın şarj durumunu mutlaka kontrol ediniz ve en az yüzde 50 olacak şekilde ayarlarınız yada şarja takarak güncelleme yapınız. Son üretilen cihazda bu durum biraz farklı işliyor. Şarjı az ise güncelleme işlemine başlamıyor ve mutlaka şarj etmenizi istiyor.
* Güncelleme öncesi mutlaka cihazınızda bulunan bilgilerinizi yedekleyiniz. Aksi bir durumda cihaz içerisinde bulunan bilgilerinizi kurtaramayabilirsiniz.
* Cihaz güncelleme işleminde cihazda yeterli alanın olması gerekiyor. Yeterli alan yoksa cihaz kilitlenebilir ve açılmayabilir.

Burada yükleme işlemi için FAT32 formatında biçimlendirilmiş bir hafıza kartına (2GB veya 4GB) ihtiyacınız olacak. Daha sonra size vereceğimiz dosyayı biçimlendirilmiş olan hafıza kartına İçinden çıkan update.zip dosyasını hafıza kartınızın ana dizinine atınız. Dosyayı buradan indirebilirsiniz.

Daha sonra ayarlar bölümünen hakkında ve sonra olarak ise güncelleme bölümüne gelerek güncelleme işlemini hafıza kartı ile başlatmanız gerekmektedir. Sistem Güncellemeleri bölümünden hafıza kartı güncellemesi biraz uzun sürebilir ve 10 – 15 dakika kadar beklemeniz gerekebilir ve güncelleme işlem yapılırken cihazınızı oynamayınız…

Diğer bir yöntem ise Recovery ( Recovery moduna ulaşmak için ses açma + güç tuşlarına basılı tutarak telefonu açın. Recovery mode ekranı gelince tuşları bırakın. )Mode üzerinden yüklenen işlemdir. Bu işlem içinde hafıza kartına ihtiyacınız olacaktır ve dosyaları silmeden ilk olarak cihazı Recovery Mode menüsüne alınız. Daha sonra ise Recovery Mode üzerinden

Bu işlem üzerinden bir hata yapmazsanız kısa süre sonra yükleme işlemi sona erecektir ve cihaz kullanıma açılacaktır.

Önceki İçerikLG Aristo 2 Android Güncelleme
Sonraki İçerikSamsung Galaxy S9 Android Güncelleme
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments