Apple İphone 6S Güncelleme

0
637

Apple İphone 6S Güncelleme
Diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi İOS cihazlarda da firma tarafından yapılan belirli İphone 6S için güncellemeler yayınlanmaktadır. İphone 6S için çıkan son güncelleme 11.3 güncellemesi yayınlandı ve İphone 6S bu güncellemeyi aldı. Bu güncelleme için 2 farklı yöntem ile güncelleme işlemine yazılım güncelleme işlemini yapabilir ve yeni güncelleme olarak İphone 6S cihazınızı güncelleyebilirsiniz. İphone 6S için yeni güncelleme bazı yeni özellikler eklendi.
– Uzun zamandır batarya skandalı ile uğraşan iPhone, yeni gelen güncelleme ile batarya kullanımını kullanıcıya bırakacak. Zaman içerisinde pillerin yıpranmasını gerekçe göstererek eski iPhone modellerinin işlemci hızını düşüren Apple, artık pil tüketimini kullanıcıya bırakıyor. iOS 11.3 ile birlikte batarya kullanımı için, Ayarlar » Pil » Pil Sağlığı kısmından telefonunuzun mevcut batarya kapasitesini öğrenebilir ve pil kapasitesine göre cihazınızın performans yeterliliğini değiştirebilirsiniz.

– İlk defa iOS 11 ile Apple ekosistemine dahil olan ARKit (arttırılmış gerçeklik platformu) iOS 11.3 güncellemesiyle daha da gelişmiş bir yapıya bürünüyor. ARKit 1.5 sürümüyle birlikte duvar ve kapı gibi düşey yüzeyler algılanabiliyor.
– Müzik dinlerken artık klibi de izlenebilecek. Kullanıcılar bu klipleri izlerken hiçbir şekilde reklam görmeyecekler.

İphone 6S Güncelleme Nasıl Yapılır yada Güncelleme için neler yapmak gerekiyor onları görelim
İphone 6S Güncelleme için itunes programını kullanabilirsiniz ve hızlı bir güncelleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
– Diğer bir güncelleme işlemi ise cihaz üzerinden Wifi üzerinden yapılan güncelleme işlemidir. Wifi üzerinden güncelleme işlemi biraz sıkıntılı olabilir ve depolama alanına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Not : Hangi yedekleme işlemine başlarsanız başlayın yada hangi cihazı kullanırsanız kullanın mutlaka yedekleme işleminden önce cihazda bulunan tüm bilgilerinizi yedekleyiniz. Aksi halde oluşabilecek bir sorundan bilgilerinizi kaybedebilirsiniz.

İtunes ile İphone 6S Yedekleme

– İOS cihazınızı yani İphone 6S cihazınızı data kablosunuz ile bilgisayarınıza bağlayınız. Daha sonra ise bağlantı için gerekli driver tanıma işlemi başlayacaktır. Kısa süre sonra tanıma işlemi bitecektir. Bu tanıma işleminden sonra ise Güven ve Güvenme şeklinde uyarı çıkacaktır. Güven seçeneğini seçerek işleme devam edebilirsiniz.

Daha sonra ise İndir dedikten sonra güncelleme işlemi için gerekli yazılım sürümünü indirmeye başlayacaktır. Bu güncelleme işleminden sonra Apple şifrenizi sorabilir ve mutlaka aklınızda olmalıdır..

Wifi üzerinden İphone 6S Güncelleme
Aslında wifi üzerinden değil internet üzerinden diyebiliriz bu güncelleme işlemine.. Wifi üzerinden olarak yazmamızın sebebi kota durumuna göre olarak söyleyebiliriz. Bazı güncellemeler 800-900 MB olduğu için operatörünüz üzerinden kullandığınız internet paketinde sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlar için ise Wifi bağlantısı en garanti yöntem olarak söyleyebiliriz.

– Aygıtınızı güç kaynağına takın ve Wi-Fi ile internete bağlanın.
– Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye dokunun.

– İndir ve Yükle dedikten sonra internet hızınıza göre güncelleme dosyasını telefonunuza indirilecektir. İndirme işleminden sonra ise sizin yapacağınız işlem İndir ve Yükle olacaktır. Bu işlem biraz uzun sürebilir ve işlem sırasında cihaza müdahale etmeyiniz.

Not : Hangi yedekleme işlemine başlarsanız başlayın yada hangi cihazı kullanırsanız kullanın mutlaka yedekleme işleminden önce cihazda bulunan tüm bilgilerinizi yedekleyiniz. Aksi halde oluşabilecek bir sorundan bilgilerinizi kaybedebilirsiniz.

Önceki İçerikApple İphone 6 Plus Güncelleme
Sonraki İçerikApple İphone 6S Plus Güncelleme
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments