Casper VIA F3 Android Güncelleme

0
1580

1560 x 720 piksel (HD+) çözünürlüklü görüntülere imza atan 6.26 inç genişliğindeki IPS LCD ekranıyla kullanıcılarını karşılayan akıllı cep telefonu, damla çentiğin etkisiyle oldukça geniş bir ekran yüzeyi sunuyor. Ön kamera ve sensörlerin toplandığı alan olan damla çentik kısmı, telefona modern bir görünüm kazandırırken cihazın ekran/gövde oranının yükselmesini sağlıyor. Güncel uygulamalar, damla çentik alanını verimli kullanırken gerek görüldüğü takdirde çentiğin her iki yanı sanal olarak siyah bantla kapatılarak ekran, klasik tasarımlı telefon ekranlarına dönüştürülebiliyor. Çoklu dokunma destekleyen ve çerçevesi tasarım anlayışıyla şekillendirilerek 2.5D eğim kazandırılan ekran, 450 nit değerinde parlaklık düzeyiyle beklentileri karşılıyor. Kapalı mekânlarda telefon ekran parlaklığı otomatik olarak ayarlanıyor, dışarıya çıkıldığında ise ekran, tepe parlaklık seviyesinde sabitleniyor.

Kapak kısmı cam görünümlü polikarbon materyalden üretilen, çerçeve bölümü de yine polikarbonla şekillendirilen Casper Via F3 64 GB modelleri; 171 gramlık ağırlığı, 159 mm uzunluğu, 76,5 genişliği ve 8,2 mm kalınlığıyla taşınabilirlik açısından iyi iş çıkarıyor. Tek elle kullanılabilecek şekilde tasarlanan model, gerek uygulamaların yönetimi gerekse taşıma sürecinde kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Sağ yanında ses seviye butonları ve telefon kilit ekran tuşunun bulunduğu telefonun SIM çekmecesi ise sol tarafta yer alıyor. Üçlü arka kameranın bir ada şeklinde konumlandırıldığı arka kapakta aynı zamanda LED flaş boy gösteriyor. Parmak izi okuyucunun kolay erişilebilecek bir alana yerleştirildiği arka kapak, aynı zamanda Casper logosuna da ev sahipliği yapıyor. Micro USB portu ve 3.5 mm kulaklık girişinin alt kısımda toplandığı telefonun muhtelif yerlerinde konuşma esnasında devreye giren mikrofonların yanı sıra bir de video çekiminde etkinleşen mikrofon bulunuyor.

Akıllı cep telefonu, hızını 2.0 GHz frekansına taşıyabilen dört çekirdekli ana işlemcisi ve yine hızını 1.5 GHz frekansına çıkarabilen dört çekirdekli yardımcı işlemcisiyle performans konusundaki ihtiyaçlara karşılık veriyor. 12 nm üretim teknolojisiyle geliştirilen işlemciler, yoğun yük altında bile düşük enerji harcamasına karşın tatmin edici performans sergiliyor. Yeni nesil oyunlarla zaman geçirmek isteyenleri de unutmayan Casper, yonga seti aracılığıyla gelen PowerVR GE8320 grafik işlemcisiyle akıcı bir oyun deneyimi vadediyor. Aynı anda çok sayıda uygulamayla çalışmak durumunda olanların yönelebilecekleri ürün, 3 GB kapasiteli RAM’iyle yüz güldürüyor. 64 GB kapasiteli dâhili depolama alanı gereksinim duyulduğu takdirde hafıza kartları yardımıyla arttırılabilen telefon, farklı kullanım senaryolarının üstesinden başarıyla geliyor. Bunların yanı sıra Wi-Fi 4 (802.11n) ve Bluetooth 4.2 teknolojileri, telefonun varsayılan özellikleri arasında yer alıyor.

Casper VIA F3 Android Güncelleme
Android cihazlar için yazılım güncelleme yapabilmek için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Güncelleme işlemi için size gerekli olan en önemli ihtiyaç ise internet bağlantısıdır.
– Mobil İnternet
– Wifi ile Güncelleme

Not : Güncelleme işlemine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar ise aşağıdaki gibi sıralıdır.
– Güncelleme öncesi mutlaka cihazın şarj durumunun en az yüzde 50 olarak bulunması gerekmektedir. Aksi halde güncelleme sırasında cihaz kapanırsa sorun çıkabilir.
– Diğer bir durum ise depolama alanıdır. Cihazda yeterli depolama alanı bulunmuyorsa hata alabilirsiniz ve cihazdaki bulunan bilgilerinizi silinebilir.
– Güncellemeye başlamadan önce mutlaka cihaz üzerinde bulunan bilgilerinizi isterse programla istersenizde programsız olarak yedekleme yapmanız gerekmektedir.

Casper VIA F3 Güncelleme – Casper VIA Güncelleme

– Cihaz üzerinde ilk olarak güncelleme işlemi için cihazda bulunan bilgilerinizi yedekleyiniz. Yedekleme işlemininden sonra cihazda yeterli alanın olup olmadığınız kontrol ediniz.
– Cihaz üzerinde kullandığınız Gmail hesabınızı telefonunuzdan kaldırınız. Bu işlemi Hesaplar bölümünden yapabilirsiniz.
– Ayarlar bölümüne giriniz.
– Ayarlar bölümünden Sistem güncellemeleri > Güncellemeleri denetle bölümüne geliniz ve gelen hangi güncelleme varsa işleme devam ediniz.
– İndirme işlemi bittikten sonra yükleme işlemine başlayınız. İşlem bittikten sonra cihaz kapanıp açılacaktır. Eğer işlemleri yaparken sorun olmasa kısa süre cihaz açılacaktır ve Güncelleme işlemi bitmiş olacaktır.

Güncelleme işlemi ne işe yarar ve neler değişir

Güncelleme genel olarak sistem üzerinde bazı yenilikler yada eksik olan durumları iyileştirme olarak karşımıza gelebilir. Özellikle güvenlik güncellemeleri ise tam olarak iyileştirmeler üzerine yapılmaktadır. Hatalar ve zararlı durumların dışında ise performans olarak da cihazınız en iyi duruma getirilir ve güncelleştirmeler cihazınızı daha iyi hale getirecektir.

Önceki İçerikCasper VIA A4 Android Güncelleme
Sonraki İçerikWhatsApp Messenger Güncelleme
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments