WhatsApp Messenger Güncelleme

0
651

Whatsapp güncelleme, whatsapp uygulamasını daha verimili, stabil ve güvenli bir şekilde kullanabilmek için güncelleme yapmanızı tavsiye ederiz.

Whatsapp nedir – Whatsapp Güncelleme nasıl yapılır

Whatsapp son zamanlarda dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olarak tanımlayabiliriz. Özellikle Facebook satın almasından sonra birçok özellik arka arkaya geldi ve yeni Whatsapp Güncellemesiyle daha farklı özellikler ile karşımıza geldi. Bizde bu konumuzda sizler için yeni güncellemeler ile gelecek özellikler için Whatsapp güncelleme nasıl yapılır onu anlatmak istiyoruz.

Whatsapp Güncelleme için birçok işlem bulunmaktadır. Bunlar harici olarak APK dosyası üzerinden yapılabilir yada resmi sitesi üzerinden indirme işlemi yapılarak güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Tabi genel olarak ilk yapılan işlem Google Play üzerinden indirme işlemi yapılarak Whatsapp Güncelleme güncelleme işlemi yapılmaktadır. Peki bu yöntemler nelerdir yada Whatsapp Güncelleme nasıl yapılır onu görelim..

1- Genel olarak ilk akla gelen yada yeni başlayan kullanıcıların yaptığı işlem Google Play üzerinden yapılan güncelleme işlemidir. Update – Güncelle bölümü olarak karşınıza çıkacaktır ve cihazınızda yeterli kadar alan bulunursa cihaz güncelleme işlemine başlayacaktır ve internet hızınıza göre belirli bir zaman sonra indirerek yükleme işlemiyle biterecektir.

2- Diğer bir yöntem ise dışarıdan indirilen bir APK dosyasının telefona yüklenerek güncelleme işleminin tamamlanması olabilir. İlk olarak telefonunuza vereceğim linklerden APK dosyasını indiriniz. Son olarak firma tarafından yayınlanan güncelleme WhatsApp Messenger 2.20.13 beta olarak görülmektedir. Eğer yeni bir güncelleme varsa bunu Whatsapp resmi sitesi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Bu işlem için ise android cihazınız üzerinden bazı ayarlar yapmanız gerekmektedir. Bu ayarlar cihazınız için dışarıdan bir APK uzantılı dosya indirme işleminden sonra yükleme işlemi için yapılacak olan ayarlardır. Bu işlem için ise aşağıdaki yöntem ile yapabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne girin.
  • “Ayarlar” menüsü açıldıktan sonra, açılan menü içeriğinden “Güvenlik” kısmına dokunun.
  • Daha sonra bu bölümünden Bilinmeyen Kaynaklar bölümünü aktif hale getirmeniz gerekmektedir.
  • Bu işlemden sonra ise sadece Whatsapp değil aynı amanda diğer harici olarak indirdiğiniz ve yüklemek istediğiniz uygulamaları da android cihazınızda kullanabilirsiniz.

Bazı farklı durumlada olabiliyor bu işlem için. Mesela Android kullanıcıları için deneme sürümlerini test etmek için Beta sürümü için işlem yapabilirsiniz. Bu bölümünden Beta Programına katılarak işlem yapabilirsiniz.

Önceki İçerikCasper VIA F3 Android Güncelleme
Sonraki İçerikCasper VIA S Android Güncelleme
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments