Casper VIA P2 Android Güncelleme

1
5965

Casper VIA P2 Teknik Özellikleri
Casper VIA P2, öncelikli olarak ön kamerası ve yüksek pil kapasitesi ile dikkat çeken bir telefon. MediaTek yapımı MT6753 işlemcisinden gücünü alan telefonda, 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza seçenekleri mevcut. 5.3 inç boyutlu IPS ekran ise HD çözünürlük sunarak güç tüketimi konusunda avantaj sağlıyor.
Telefonun arka tarafında 13 Megapiksel çözünürlüklü kamera yer alırken, ön kısımda ise f/2.0 diyafram açıklığı sunan ve 20 Megapiksel çözünürlüğe sahip bir kamera kullanılmış. Parmak izi tarayıcı, LTE Cat4 desteği, Android 7.0 Nougat işletim sistemi ve 4000 mAh batarya gibi özellikler de VIA P2 modelinde yer alıyor.

Casper VIA A3 Plus Android Güncelleme
Android cihazlar için yazılım güncelleme yapabilmek için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Güncelleme işlemi için size gerekli olan en önemli ihtiyaç ise internet bağlantısıdır.
– Mobil İnternet
– Wifi ile Güncelleme

Not : Güncelleme işlemine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar ise aşağıdaki gibi sıralıdır.
– Güncelleme öncesi mutlaka cihazın şarj durumunun en az yüzde 50 olarak bulunması gerekmektedir. Aksi halde güncelleme sırasında cihaz kapanırsa sorun çıkabilir.
– Diğer bir durum ise depolama alanıdır. Cihazda yeterli depolama alanı bulunmuyorsa hata alabilirsiniz ve cihazdaki bulunan bilgilerinizi silinebilir.
– Güncellemeye başlamadan önce mutlaka cihaz üzerinde bulunan bilgilerinizi isterse programla istersenizde programsız olarak yedekleme yapmanız gerekmektedir.

Casper VIA P2 Android Güncelleme – Casper VIA P2 Güncelleme
– Cihaz üzerinde ilk olarak güncelleme işlemi için cihazda bulunan bilgilerinizi yedekleyiniz. Yedekleme işlemininden sonra cihazda yeterli alanın olup olmadığınız kontrol ediniz.
– Cihaz üzerinde kullandığınız Gmail hesabınızı telefonunuzdan kaldırınız. Bu işlemi Hesaplar bölümünden yapabilirsiniz.
– Ayarlar bölümüne giriniz.
– Ayarlar bölümünden Sistem güncellemeleri > Güncellemeleri denetle bölümüne geliniz ve gelen hangi güncelleme varsa işleme devam ediniz.
– İndirme işlemi bittikten sonra yükleme işlemine başlayınız. İşlem bittikten sonra cihaz kapanıp açılacaktır. Eğer işlemleri yaparken sorun olmasa kısa süre cihaz açılacaktır ve Güncelleme işlemi bitmiş olacaktır.

Güncelleme işlemi ne işe yarar ve neler değişir

Güncelleme genel olarak sistem üzerinde bazı yenilikler yada eksik olan durumları iyileştirme olarak karşımıza gelebilir. Özellikle güvenlik güncellemeleri ise tam olarak iyileştirmeler üzerine yapılmaktadır. Hatalar ve zararlı durumların dışında ise performans olarak da cihazınız en iyi duruma getirilir ve güncelleştirmeler cihazınızı daha iyi hale getirecektir.

Önceki İçerikCasper VIA G1 Android Güncelleme
Sonraki İçerikCasper VIA M2 Android Güncelleme
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
İlayda

Sistem güncellemeleri yazan yer bende yok