LG V30 Android Güncelleme

0
1114

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlardan biriside LG firmasının son olarak ürettiği LG V30 modelidir. LG V30 Android 7.1.2 (Nougat) versiyonu ile karşımıza geliyor. Tabi yeni güncelleme olan Android 8.0 Oreo güncellemesinide alacağı açıklandı. Güncelleme işlemini OTA sistemi üzerinden yapabilirsiniz. OTA sistemi yazılım güncellemesi resmi olarak kullanılan ülkeye göre yayınlanmaya başladığı zaman internet üzerinden yapabileceğiniz güncelleme sistemidir. Peki OTA güncellemesi üzerinden LG V30 model cihazınızın Android Güncelleme işlemini nasıl yapabilirsiniz onu görelim..

Güncelleme Öncesi Yapılması Gerekenler
* Güncelleme öncesi cihazınızın şarj durumunu mutlaka kontrol ediniz ve en az yüzde 50 olacak şekilde ayarlarınız yada şarja takarak güncelleme yapınız. Son üretilen cihazda bu durum biraz farklı işliyor. Şarjı az ise güncelleme işlemine başlamıyor ve mutlaka şarj etmenizi istiyor.
* Güncelleme öncesi mutlaka cihazınızda bulunan bilgilerinizi yedekleyiniz. Aksi bir durumda cihaz içerisinde bulunan bilgilerinizi kurtaramayabilirsiniz.
* Cihaz güncelleme işleminde cihazda yeterli alanın olması gerekiyor. Yeterli alan yoksa cihaz kilitlenebilir ve açılmayabilir.

LG V30 Android Güncelleme

1- Güncelleme Merkezi’ menüsüne gidin ve ‘Yazılım Güncellemesi’ tıklayın.
2- Mevcut yazılım otomatik olarak kontrol edilecektir.
3- Mevcut bir yazılım varsa, yazılım güncelleme ekranında ‘İndir’ seçeneğini seçin.
4- Ekranda ‘ Simdi Kur’ u seçin. Yükleme tamamlandıktan sonra, telefon otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

Bu işlem ile yani OTA sistemi ile güncel yazılımı kontrol edebilir ve eğer yazılım varsa yeni yazılım ile güncelleyebilirsiniz. Bu işlemi uygularken yukarıda bulunan uyarıları lütfen dikkate alınız.

Diğer bir güncelleme işlemi ise LG Bridge programı yapılabilen güncelleme işlemidir. LG Bridge üzerinden sadece güncelleme değil aynı zamanda cihaz içerisinde bulunan bilgileri yedekleyebilir yada farklı cihazlara yükleme imkanını size sunmaktadır. LG Bridge programı ile güncelleme yapabilmek için ilk olarak güvenilir bir kaynaktan LG Bridge programını indirmelisiniz.
LG Bridge Özellikleri
– Cihaz SW güncellemesi
– PC/Mac’ te yedekleme ve PC/Mac’ten geri yükleme
– Kablo USB bağlantısı
LG Bridge, LG G4 ve daha üst modellerde çalışan yeni bir yazılımdır.
2015 cihazların bazıları LG Bridge ile uyumlu olmayabilir ama LG PC Suite ile uyumlu olabilir.
Ayrıca LG Bridge’nin bazı özellikleri cihazı, bölge ve/ veya şebekeye bağlı olarak sınırlı olabilir.
Yedekleme / LG Bridge’nin geri yükleme özelliği LG PC Suite ile uyumlu değildir.

LG Bridge programı ile güncelleme yapmak için bilgilerinizi yedekledikten sonra Yazılım Güncelleme demeniz yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra güncelleme işlemi için süre başlayacaktır.

Önceki İçerikSamsung Galaxy S4 Active Android Güncelleme
Sonraki İçerikLG Q8 Android Güncelleme
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments