Samsung Galaxy S4 Active Android Güncelleme

0
576

Android Güncelleme
Android işletim sistemine sahip bir çok akıllı telefon ve tablet bulunmaktadır. Android işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlarda cihaz marka ve modeline göre çeşitli yazılım güncellemeleri ve yamaları yayınlanmaktadır. Bu yazılımlar ise farklı yöntemlerle cihazlara yüklenebilir ve kullanılabilir. Android Güncelleme yapabilmek için ister internet üzerinden cihaza indirilir ve kurulabilir, isterseniz de farklı yardımcı programlar kullanarak ( ODIN, Smart Swich, Kies ) güncelleme işlemi yapılabilir.
Android Güncelleme işelmi için android işletim sistemi kullanan cihazlarda güncelleme yöntemlerini sitemiz üzerinde bulacaksınız. Burada yapmanız gereken dikkatli bir doğru bir şekilde yöntemleri takip etmeniz ve gerekenleri eksiksiz olarak yapmanız olacaktır.

Samsung I9295 Galaxy S4 Active Android Güncelleme – S4 Active Android Güncelleme

Samsung I9500 Galaxy S4 modeli için Android Güncelleme yapabilmek için ilk olarak Ayarlar bölümünden yani OTA güncelleme dediğimiz işlemi yapabilirsiniz.

Bu işlem için ise izlenecek yol şudur. Ayarlar — Hakkında — Yazılım Güncelleme bölümüne giriş yaparak Güncellemeleri Kontrol Et dedikten sonra internet bağlantınız üzerinden güncelleme işlemini internet hızınıza göre yapabilirsiniz. Bu işlem sırasında dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var.. Özellikle yeterli depolama alanı olmayan cihazlarda güncelleme işlemi başlayacaktır ve indirme işleminden sonra cihaz yeniden başlatma işlemi otomatik olarak başlayacaktır. Bu sırada eğer cihazda gerekli yeterli alan yoksa cihaz Samsung Logosunda kalacaktır ve açılmayacaktır. Yani cihazda bulunan depolama alanı önemli bir durumdur.

Diğer bir işlem ise Samsung Kies ile yapılan Android Güncelleme işlemidir. Samsung Kies programını güvenilir bir siteden indiriniz. Genel olarak bu Samsung sitesi olmalıdır ve kısa sürede inecektir. Samsung Kies ile ister cihazınızı yedekleyebilir ve yedeğinizi geri yükleyebilir. İsterseniz yazılım güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Samsung Kies programını indirdikten sonra Android cihazınızı güncelleme için data kablosu ile bağlayınız ve karşınıza çıkan bölümden

Bu işlemden sonra ise kısa süre sonra cihazınızın güncelleme işlemi başlayacaktır ve sadece bekleyiniz. Samsung Kies dışında son olarak bir güncelleme işlemi daha bulunuyor. Bu işlem ise ODIN programı ile yapılan güncelleme işlemidir.

ODIN programı güncellemenin dışında cihazda bulunan işletim sisteminin imaj dosyasını bir üst versiyonu varsa sıfırdan yükleme işlemdir. Örnek olarak Android 4.4.2 çıkmıştır ve siz ROM dosyasını indirmişseniz ODIN programı ile güncelleme işlemine başlancaktır ve farklı bir mod üzerinden yeni yazılım yüklenir. Bu işlem yapılırken cihazdaki tüm bilgiler silinecektir.
1- ODIN programını bilgisayarınıza indiriniz.
2- Daha sonra ise telefonunuza yüklemek istediğiniz ROM dosyasını indiriniz.
3- Daha sonra ise telefonumuzu Download Mode dediğimiz yükleme bölümüne alıyoruz.Telefonumuzu kapatıyoruz ve “Ses Kısma+Ana Menü+Güç” tuşlarına aynı anda basarak “Download Mode” açıyoruz. Gelen ekranda “Ses Açma” tuşuna basarak devam ediyoruz. Telefonumuzu USB kablo ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.

4- İndirmiş olduğunuz ROM dosyasını PDA bölümüne seçerek tanımlama yapınız ve kısa süre bekleyiniz. Önbellek bölümüne alacaktır ve tamamlanacaktır.
5- Eğer tüm bölümler hazırsa Start butonuna basabilirsiniz. İşlem başlayacaktır ve 4-6 dakika arasında işlem bitecektir. İşlem bitmeden bağlantıyı koparmayınız ve hiçbir tuşa basmayınız. İşlem bittikten sonra ise cihaz yeniden başlayacaktır ve cihaz açılacaktır.

Önceki İçerikSamsung Galaxy S4 Mini Android Güncelleme
Sonraki İçerikLG V30 Android Güncelleme
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments