Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılacak?

0
850

Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılacak
Android 8.0 Oreo güncellemesi android işletim sahisi cihazlar için yavaş yavaş gelmeye başladı ve kullanıcılar için ufak sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Android 8.0 yani Oreo güncelleme sonrası cihaz üzerinde farklı arızalar olabiliyor ve özellikle uygulama hataları karşınıza gelebiliyor. Android 8.0 yani Oreo uyumsuz uygulamalar ve oyunlarda hatalar karşınıza gelebilir. Bu gibi durumlardan sonra yani Android 8.0 yani Oreo güncellemesinden sonra yüklediğiniz uygulamalar ve oyunlarda yazılımsal uyum sorunlarını gidermek için ilk olarak cihazınızı yedekleyiniz ve daha sonra sıfırlama yapınız.


Not : Güncelleme işlemine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar ise aşağıdaki gibi sıralıdır.
– Güncelleme öncesi mutlaka cihazın şarj durumunun en az yüzde 50 olarak bulunması gerekmektedir. Aksi halde güncelleme sırasında cihaz kapanırsa sorun çıkabilir.
– Diğer bir durum ise depolama alanıdır. Cihazda yeterli depolama alanı bulunmuyorsa hata alabilirsiniz ve cihazdaki bulunan bilgilerinizi silinebilir.
– Güncellemeye başlamadan önce mutlaka cihaz üzerinde bulunan bilgilerinizi isterse programla istersenizde programsız olarak yedekleme yapmanız gerekmektedir.

Android 8.0 Oreo duyurulduktan sonra, OTA güncellemesini elle gerçekleştirmek için aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz:
– Ayarlar
– Telefon Hakkında
– Sistem Güncelleme
– Eğer sürüm bulunduğunuz bölgede güncellenebilir haldeyse size bir bildirim gönderilecek.
– Ancak yükleme yapmadan önce, telefonunuzda pil gücünün %75’den daha dolu olduğuna emin olmanız gerekiyor. Bir de unutmadan güncelleme yapmadan dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın.

Önceki İçerikApple İphone 5SE Güncelleme
Sonraki İçerikSamsung Galaxy J7 Pro Android Güncelleme
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments