General Mobile GM 9 Pro Android Güncelleme

0
2671

General Mobile GM 9 Pro Android Güncelleme
General Mobile firması yerli üretim olarak ülkemizde faaliyet gösteren ender firmalardan birisidir ve son zamanlarda ürettiği 2 modelde olduğu gibi zamanla düzelmeler gösterdi ve iyi bir yere sahip oldu. Bildiğiniz gibi General Mobile firması Google ile Android One programın kapsamında yeni çıkan yazılımları ve güncellemeleri 2 yıl boyunca eksiksiz bir şekilde alabilecek. Tabi buda General Mobile firmasını diğer marka ve modellere göre bir adımda daha önde tutuyor.

General Mobile GM 9 Pro Teknik Özellikleri
General Mobile GM 9 Pro orta-üst segment olarak adlandırılan bir GM 9 Pro modeli Snapdragon 660 işlemicisini kullanıyor ve 2 farklı depolama ve ram seçeneği bulunuyor. Bunlar 4GB – 64GB modeli ve 3GB – 32GB modeli olarak karşımıza geliyor. Aynı zamanda cihaz 256 GB hafıza kart desteği ile daha yüksek depolama alanına sahip olabiliyorsunuz.
GM 9 Pro modelinde bağlantı seçenekleri olarak Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac, Bluetooth 5, Type-C 3,1 gibi özellikler yer alıyor. En dikkat çeken bağlantı özelliği ise USB 3.1 destekli olan Type-Cbağlantısı diyebiliriz.
Ekran özellikleri olarak ise AMOLED panelin kullanıldığı 6.1 inç boyutu ve Full HD+ (2160 x 1080) ekran çözünürlüğü sunarken, Gorilla Glass 5 ekrana sahip olması.
GM9 Pro modeli Android 8.1 işletim sistemi yüklü olarak geliyor ve Android 9.0 Pie güncellemeside yüklenebiliyor. Bizde sizler için Android 9.0 Pie güncellemesi nasıl yüklenir onu anlatmak istiyoruz.

General Mobile GM 9 Pro Android 9.0 Pie Güncelleme
General Mobile GM 9 Pro modelini yeni güncellemelerini yapmak istiyorsanız bu işlemi Wifi üzerinden yapmanız gerekmektedir.Aksi halde güncelleme sonrası yani operatör hattınıza bağlı internet üzerinden yapmak isterseniz kota sorunu yaşabilirsiniz. Diğer bir durum ise güncelleme işlemi yapmak istiyorsanız şarj durumunuzu mutlaka yüzde 50 olmasına dikkat ediniz yada şarja bağlayarak işlem yapınız.
Güncelleme için ise cihazınızın Hakkında bölümünden Güncellemeler bölümüne geliniz ve Güncellemeleri Kontrol Et olarak dokununuz ve güncelleme işlemine başlayınız. Güncelleme işlemi yapılana kadar hiçbir şekilde cihazınızı kapatmayınız ve tuşlara basmayınız.

Önceki İçerikSamsung Galaxy C8 Güncelleme Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikHuawei P30 Pro Android Güncelleme
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments