Vestel Venüs 5.5V Android Güncelleme

0
1181

Vestel Venüs 5.5V Teknik Özellikleri
– Gelişmiş ekran teknolojilerini, güçlü işletim sistemi ile bir araya getiren Vestel Venüs 5.5V, iletişim teknolojilerinin en gözde özelliklerini bünyesinde taşıyor. Dört çekirdekli 1.2 Ghz Qualcomm işlemci mimarisinin ayrıcalıklarını, 1 GB’lik bellek desteği ile tamamen kullanılabilir hale getiren model, bu sayede iletişim deneyimini güçlendiriyor. Android 4.4 Kitkat işletim sistemi sayesinde Google Play Store dahilindeki uygulamaları rahatça çalıştıran akıllı telefon, aynı zamanda Vestel Venüs dünyasının ayrıcalıklarla dolu uygulamalarına da erişim şansı tanıyor. Bu sayede kullanımını genişleten ve çok daha fazla kişiselleştirilebilir bir kullanım sunan model sayesinde, multimedya deneyiminizi, iletişim teknolojileri ile bir araya getirebilir, günün her anı yanınızda bulundurabileceğiniz gelişmiş bir performansa sahip olabilirsiniz. Multimedya severler için geliştirilmiş birbirinden işlevsel özellikleri bünyesinde barındıran Vestel Venüs 5.5V modelleri, 2 MP’lik ön ve 13 MP’lik arka kamerası ile dikkat çekiyor.

– 1080p video çekim desteği ile gelen model, Vestel Venüs 5.5V özellikleri arasında olan IPS ekran teknolojisi sayesinde de kullanımına eşsiz bir hava katıyor. Farklı açılardan aynı görüntüyü görüntülemenize yardımcı olan model, bu sayede çektiğiniz videolar için kusursuz izleme deneyimi yaşatıyor. 720 x 1280 piksel çözünürlüğüne sahip 5.5 inçlik ekranı sayesinde telefonunuzu multimedya merkezi haline dönüştürmenizi kolaylaştıran Vestel, modelindeki PPI değerini de 269 olarak sunuyor. 16 GB’lik dahili hafızası sayesinde tüm içerikleriniz için etkin bir depolama alanı sunuyor..

Vestel Venüs 5.5V Android Güncelleme
Android cihazlar için yazılım güncelleme yapabilmek için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Güncelleme işlemi için size gerekli olan en önemli ihtiyaç ise internet bağlantısıdır.
– Mobil İnternet
– Wifi ile Güncelleme

Not : Güncelleme işlemine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar ise aşağıdaki gibi sıralıdır.
– Güncelleme öncesi mutlaka cihazın şarj durumunun en az yüzde 50 olarak bulunması gerekmektedir. Aksi halde güncelleme sırasında cihaz kapanırsa sorun çıkabilir.
– Diğer bir durum ise depolama alanıdır. Cihazda yeterli depolama alanı bulunmuyorsa hata alabilirsiniz ve cihazdaki bulunan bilgilerinizi silinebilir.
– Güncellemeye başlamadan önce mutlaka cihaz üzerinde bulunan bilgilerinizi isterse programla istersenizde programsız olarak yedekleme yapmanız gerekmektedir.

Vestel Venüs 5.5V Güncelleme – Vestel Venus Güncelleme

– Cihaz üzerinde ilk olarak güncelleme işlemi için cihazda bulunan bilgilerinizi yedekleyiniz. Yedekleme işlemininden sonra cihazda yeterli alanın olup olmadığınız kontrol ediniz.
– Cihaz üzerinde kullandığınız Gmail hesabınızı telefonunuzdan kaldırınız. Bu işlemi Hesaplar bölümünden yapabilirsiniz.
– Ayarlar bölümüne giriniz.
– Ayarlar bölümünden Sistem güncellemeleri > Güncellemeleri denetle bölümüne geliniz ve gelen hangi güncelleme varsa işleme devam ediniz.
– İndirme işlemi bittikten sonra yükleme işlemine başlayınız. İşlem bittikten sonra cihaz kapanıp açılacaktır. Eğer işlemleri yaparken sorun olmasa kısa süre cihaz açılacaktır ve Güncelleme işlemi bitmiş olacaktır.

Güncelleme işlemi ne işe yarar ve neler değişir

Güncelleme genel olarak sistem üzerinde bazı yenilikler yada eksik olan durumları iyileştirme olarak karşımıza gelebilir. Özellikle güvenlik güncellemeleri ise tam olarak iyileştirmeler üzerine yapılmaktadır. Hatalar ve zararlı durumların dışında ise performans olarak da cihazınız en iyi duruma getirilir ve güncelleştirmeler cihazınızı daha iyi hale getirecektir.

Önceki İçerikVestel Venüs V1 5.5X Android Güncelleme
Sonraki İçerikVestel Venüs V3 5580 Android Güncelleme
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments