Vestel Venüs V1 5.5X Android Güncelleme

0
624

Vestel Venüs V1 5.5X Teknik Özellikleri
– Türk mühendislerin tasarımlarıyla hayata geçirilen Vestel Venüs V1 5.5 X fiyatları ve üstün özellikleriyle dikkat çekiyor. Sadece 180 gramlık ağırlığa ve 15.2 x 7.7 x 0.9 cm boyutlara sahip Venüs V1 5.5 X, inceliği ve hafifliğiyle maksimum kullanım kolaylığı sağlıyor. 1280 x 720 HD çözünürlüğe sahip, Corning Gorilla Glass korumalı, IPS panel ekran 5.5 inç’lik boyutu ile geniş görüntüleme olanağı sunuyor. Venüs’ün canlı renkleri ve geliştirilmiş ekran teknolojisi sayesinde oyun oynamak ve film seyretmek çok daha eğlenceli hale geliyor. Venüs V1 5.5 X’in 13 MP arka ve 2.0 MP ön kamerası yüksek kalitede fotoğraflar çekebilmeye imkan tanıyor.

– 1.2 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 400 işlemciye sahip oluşuyla biliniyor. Android 4.4.4 (KitKat) işletim sistemini kullanan cihaz; gelişmiş yazılım desteği ve kullanıcılarına sunduğu özelleştirme seçenekleri ile göz dolduruyor. Uygulamalar arası hızlı ve sorunsuz geçiş kolaylığı sunan Venüs V1 5.5 X, 2000 mAh güce sahip, çıkarılabilir özellikteki Li-Ion pili ile yeterli bekleme süresi sağlıyor. 16 GB’lık dahili hafızası, micro SD hafıza kartı ile 64 GB’a kadar artırılabiliyor. Bu sayede telefondaki uygulamalar takılma sorunu olmadan kullanılabiliyor ve oyunlar yüksek görüntü ve ses kalitesinde oynanabiliyor. Bluetooth 4.0 desteği ise yakındaki akıllı cihazlarla anlık veri paylaşımı yapabilmeye olanak tanıyor. Venüs V1 5.5 X, 3G uyumluluğu sayesinde görüntülü konuşma ve hızlı kablosuz veri aktarımı sağlıyor.

Vestel Venüs V1 5.5X Android Güncelleme
Android cihazlar için yazılım güncelleme yapabilmek için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Güncelleme işlemi için size gerekli olan en önemli ihtiyaç ise internet bağlantısıdır.
– Mobil İnternet
– Wifi ile Güncelleme

Not : Güncelleme işlemine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar ise aşağıdaki gibi sıralıdır.
– Güncelleme öncesi mutlaka cihazın şarj durumunun en az yüzde 50 olarak bulunması gerekmektedir. Aksi halde güncelleme sırasında cihaz kapanırsa sorun çıkabilir.
– Diğer bir durum ise depolama alanıdır. Cihazda yeterli depolama alanı bulunmuyorsa hata alabilirsiniz ve cihazdaki bulunan bilgilerinizi silinebilir.
– Güncellemeye başlamadan önce mutlaka cihaz üzerinde bulunan bilgilerinizi isterse programla istersenizde programsız olarak yedekleme yapmanız gerekmektedir.

Vestel Venüs V1 5.5X Güncelleme – Vestel Venus Güncelleme

– Cihaz üzerinde ilk olarak güncelleme işlemi için cihazda bulunan bilgilerinizi yedekleyiniz. Yedekleme işlemininden sonra cihazda yeterli alanın olup olmadığınız kontrol ediniz.
– Cihaz üzerinde kullandığınız Gmail hesabınızı telefonunuzdan kaldırınız. Bu işlemi Hesaplar bölümünden yapabilirsiniz.
– Ayarlar bölümüne giriniz.
– Ayarlar bölümünden Sistem güncellemeleri > Güncellemeleri denetle bölümüne geliniz ve gelen hangi güncelleme varsa işleme devam ediniz.
– İndirme işlemi bittikten sonra yükleme işlemine başlayınız. İşlem bittikten sonra cihaz kapanıp açılacaktır. Eğer işlemleri yaparken sorun olmasa kısa süre cihaz açılacaktır ve Güncelleme işlemi bitmiş olacaktır.

Güncelleme işlemi ne işe yarar ve neler değişir

Güncelleme genel olarak sistem üzerinde bazı yenilikler yada eksik olan durumları iyileştirme olarak karşımıza gelebilir. Özellikle güvenlik güncellemeleri ise tam olarak iyileştirmeler üzerine yapılmaktadır. Hatalar ve zararlı durumların dışında ise performans olarak da cihazınız en iyi duruma getirilir ve güncelleştirmeler cihazınızı daha iyi hale getirecektir.

Önceki İçerikVestel Venüs V5 Android Güncelleme
Sonraki İçerikVestel Venüs 5.5V Android Güncelleme
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments